پنج شنبه ١٦ مرداد ١٣٩٩
اخبار > گردشگری حلال از معروف‌های برجسته اسلامی است/برنامه مشترک تسهیل گردشگری در هرمزگان اجرا می‌شود


  چاپ        ارسال به دوست

دکتر همتی در آئين معرفی جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال:

گردشگری حلال از معروف‌های برجسته اسلامی است/برنامه مشترک تسهیل گردشگری در هرمزگان اجرا می‌شودبه گزارش روابط عمومی استانداری هرمزگان، دکتر فریدون همتی در آئين معرفی جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال جمهوری اسلامی ایران با اشاره به مبانی دینی و قرآني گردشگری حلال، اظهار داشت: گردشگری حلال به معنای رسیدن به استاندارد اسلامی در این عرصه است و باید محیط متناسب و لوازم مورد نیاز این کار را فراهم کنیم.

وی ادامه داد: امروز کشورهای اسلامی به این باور و یقین رسیده‌اند که حلال بودن محصولات و موارد مختلف برای جسم و روح انسان بهترین است.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه هشت کشور اسلامی در چرخه گردشگری حلال قرار دارند، تصریح کرد: درآمدهاى حاصل از این گردشگری 151 میلیارد دلار بوده که تنها سه در صد این بازار سهم ایران است و باید تلاش کنیم این سهم افزایش یابد.

همتی بیان داشت: معرفی جزیره قشم به عنوان اولین مرکز گردشگری حلال در ایران سرآغاز خوبی است تا این نوع از گردشگری در کشور توسعه یابد و بتوانیم در این شبکه اقتصادی سهم بیشتری داشته باشیم و نقش فعالی در این زمینه ایفا کنیم.

وی ظرفيت‌های گردشگری سرزمین اصلی و جزایر هرمزگان را منحصر به‌فرد دانست و اضافه کرد: ظرفيت‌های گردشگری هرمزگان به خوبی معرفی نشده است که باید تلاش بیشتری در این راستا صورت گیرد.

استاندار هرمزگان با بیان اینکه گردشگری حلال از معروف‌های برجسته اسلامی است، خاطرنشان کرد: تمامی آحاد جامعه و علاقه‌مندان گردشگری را باید با این نوع از گردشگری آشنا کنیم و با این نوع گردشگری عدالت در استفاده از ظرفيت‌های گردشگری نیز برقرار می‌شود.

همتی عنوان کرد: به دنبال این هستیم که با همکاری مناطق آزاد هرمزگان برنامه مشترکی جهت دسترسی آسان آحاد مختلف مردم به امکانات و تسهیل گردشگری در هرمزگان فراهم شود تا همه به هرمزگان سفر کرده و این سرزمین زیبا را ببینند.

وی گفت: هرمزگان می‌تواند به الگویی استاندارد در زمینه گردشگری تبدیل شود و این استان می‌تواند نقش ممتازی برای افزایش سهم ایران در شبکه گردشگری حلال ایفا کند.
Normal 0 false false false EN-US X-NONE FA


١٠:٢٢ - 1396/08/20    /    شماره : ٦٣٧٢    /    تعداد نمایش : ٢٦٣خروج